loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Rajd górski na “Przełęcz Przysłop”

Rajd górski na “Przełęcz Przysłop”

W dniu 17.02.2023r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie na Przełęcz Przysłop.

Rajd odbywał się z Obidzy na Przełęcz Przysłop. Po odprawie uczestników na starcie rajdu, jako pierwsza grupa otrzymaliśmy rozkazy i zadania do wykonania.

Uczestnicy rajdu musieli wcielić się w rolę osób pragnących dołączyć do oddziału partyzanckiego AK “Wilk” i dotrzeć na przełęcz Przysłop. Niestety po drodze czyhały wrogie oddziały niemieckie, przed którymi nie wolno było zdradzić żadnych danych i celu podróży. Na poszczególnych posterunkach uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii II wojny światowej i działań polskiej konspiracji, szczególnie tej z naszych terenów. W niektórych przypadkach, gdy brakowało wiedzy uczniowie mieli do wykonania zadania, czasami były to nawet ćwiczenia fizyczne.

Po dotarciu na Przysłop uczniowie zjedli ciepły posiłek a później w oczekiwaniu na pozostałe grupy szkolne bawili się na śniegu. Na zakończenie rajdu odbył się Apel Poległych oraz była zorganizowana krótka inscenizacja bitwy partyzantów AK z Niemcami.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content