loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
12 WRZEŚNIA 2021R.- NIEZWYKŁE WYDARZENIE- BEATYFIKACJA KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO-PATRONA NASZEJ SZKOŁY

12 WRZEŚNIA 2021R.- NIEZWYKŁE WYDARZENIE- BEATYFIKACJA KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO-PATRONA NASZEJ SZKOŁY

W piątek, 10 września 2021r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony beatyfikacji naszego patrona- Prymasa Tysiąclecia -ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Spotkaniu przewodniczył Dyrektor Zespołu Pan Stanisław Szwarkowski.

Na początku wciągnięto flagę na maszt i odśpiewano hymn państwowy, po czym Pan Dyrektor przybliżył społeczności szkolnej postać Kardynała, patrona naszej szkoły od 29 maja 2002r. Z kolei poinformował, że Uchwałą Sejmu i Senatu RP rok 2021 został ogłoszony rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na zakończenie odśpiewano hymn szkoły.

Punktem kulminacyjnym była zaplanowana na 12 września o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, beatyfikacja. W tym samym czasie do godności błogosławionej wyniesiono także matkę Elżbietę Różę Czacką – założycielkę Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Uroczystości towarzyszyło szereg wydarzeń kulturalnych, transmitowanych przez telewizję.

Ze względu na pandemię koronawirusa delegacja naszej szkoły nie wzięła udziału w uroczystościach beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Natomiast poczet sztandarowy naszej szkoły, nauczyciele, wielu rodziców i uczniów uczestniczyło w niedzielę-12 września we Mszy Świętej o godz. 11.00 w Kościele parafialnym w Jazowsku, gdzie w modlitwie przypomniano postać Prymasa Stefana Wyszyńskiego, jak również odbywającą się Jego beatyfikację w Warszawie.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content