loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

Listopad to przede wszystkim dla nas Polaków ważny miesiąc ze względu na Święto Niepodległości. 11 listopada 1918 roku Polacy po 123 latach niewoli odzyskali niepodległość, a nasz kraj wrócił na mapę Europy.

W tym dniu powinniśmy szczególnie pamiętać o rodakach, którzy przelali wiele krwi za naszą Ojczyznę, za nas, za naszą wolność, za nasze marzenia. To święto powinno przypomnieć nam, kim jesteśmy i skąd się wywodzimy.

Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada odbyła się w naszej szkole akademia. W uroczystym spotkaniu, które rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, wzięła udział cała społeczność szkolna. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni i pana Piotra Matusiewicza. W trakcie występu przypomnieli najważniejsze etapy walk o niepodległość naszej Ojczyzny – od powstania kościuszkowskiego po wydarzenia 1918 roku. Całość zakończyło uroczyste odśpiewanie „Roty”.

K.Dz

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content