loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Dzień głośnego czytania

Dzień głośnego czytania

Co roku 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka i autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży, która urodziła się właśnie 29 września.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do młodych czytelników. Wszyscy bowiem wiemy, że nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć przygodę z książką. Od dawna wiadomym jest, że czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Czytanie wzbogaca słownictwo i rozwija wyobraźnię, uczy i bawi, relaksuje i wzbudza emocje.
W tym właśnie dniu dzieciaczki z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wysłuchali bajki o sympatycznym żółwiu Franklinie przeczytanej przez Hanię i Zuzię z VIII klasy oraz zabawnego wiersza „ Rzepka”, który odczytały Martyna i Emilka z klasy VII.

Głośne czytanie jest okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

K. Sz-Z.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content