loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – ludzi, którzy pomimo zakończenia II wojny światowej nie złożyli broni, lecz walczyli o wolną Polskę z niesionym na bagnetach we wschodu totalitaryzmem sowieckim. Przez pół wieku pamięć o bohaterach tamtych dni była spowita milczeniem. Dzierżący władzę w Polsce komuniści nie chcieli dopuścić do tego, by kolejne pokolenia Polaków poznały prawdę.
Dziś jednak, w wolnej Polsce, śmiało możemy mówić o bohaterstwie Żołnierzy Wyklętych. Aby uczcić pamięć podziemia niepodległościowego, klasa VI przygotowała krótki program artystyczny dla społeczności uczniowskiej, zaznajamiający z historią Polski lat 1944-1963.

Przedstawiono oni sylwetki najsłynniejszych Wykęlętych, m.in. Danuty Siedzikówny “Inki”, mjra Józefa Kurasia “Ognia” czy rotmistrza Witolda Pileckiego. Wzorową recytację uczniów uświetniły wspaniałe stroje z epoki oraz przejmujące wykonanie piosenek.

Występ nagrodzono gromkimi brawami

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - galeria zdjęć

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content