loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Dzień Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych

Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.

Elżbieta Daniszewska “Zaduszki” [fragm.]

 

Dzień Wszystkich Świętych, to w Kościele katolickim uroczystość wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Obchodzona jest corocznie 1 listopada i połączona z obchodami następującego po niej Dnia Zadusznego (dzień modlitw za wszystkich zmarłych). Uważa się, że tradycja tego święta wywodzi się ze wspominania w jednym, wybranym dniu wszystkich męczenników chrześcijańskich i znana jest już od czasów starożytnych. W dniu uroczystości Wszystkich Świętych, a także następnego dnia – Dzień Zaduszny, odwiedzamy cmentarze, aby pomodlić się, przyozdobić groby kwiatami i zapalić znicze. W ten symboliczny sposób czcimy pamięć bliskich, którzy odeszli.

Pamiętajmy w tym czasie także o grobach opuszczonych i zaniedbanych oraz o mogiłach zasłużonych dla naszego kraju i regionu.

Uczniowie klasy VIII przygotowali prezentację multimedialną, aby w ten sposób zapalić symboliczny znicz na grobach tych, którzy odeszli.

 

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content