loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider

Wychowanie fizyczne

Aktualna tematyka zajęć

Załączniki:

Informacja odnośnie zdalnego nauczania z przedmiotu wychowanie fizyczne

Nauka zdalna na lekcjach WF opierać się będzie na wdrożonym od początku roku programie nauczania wychowania fizycznego dla klas IV-VIII szkoły podstawowej autorstwa Alicji Romanowskiej „Wartości i aktualizacje”.

Tematyka lekcji została zmodyfikowana i dostosowana do zaistniałej sytuacji. Przekazywanie uczniom wiedzy odbywać się będzie w formie elektronicznej. Ocenianie ich pracy z przedmiotu będzie się odbywało na podstawie materiałów przesłanych przez uczniów (moduł zadania domowe w dzienniku elektronicznym).

Uczniowie w trakcie pracy zdalnej powinni we własnym zakresie, uprawiać aktywność ruchową wykonując proste ćwiczenia w domu lub jego otoczeniu. Każdy uczeń powinien ćwiczyć dostosowując ćwiczenia, ilość powtórzeń do swoich możliwości i samopoczucia w  danym dniu. Narzędziem do sprawdzania ich wysiłku i zaangażowania wkładanego w  wywiązywanie się z obowiązków wynikających ze specyfiki tych zajęć, będą zadania domowe wysyłane uczniom.

Tematyka lekcji zdalnych będzie dotyczyła:

– gimnastyki podstawowej
– ćwiczeń ogólnorozwojowych
– edukacji zdrowotnej
– rekreacji ruchowej
– doskonalenia elementów technicznych gier zespołowych
– przepisów gier zespołowych
– podstawowych konkurencji lekkoatletycznych
– przepisów i rekordów lekkoatletycznych

System pracy z uczniami:

Wykorzystując pocztę i moduł zadania domowe w dzienniku elektronicznym sukcesywnie w  ciągu tygodnia będą wysyłane do uczniów materiały z danego tematu lekcji, do każdego tematu lekcji dołączony będzie opis co uczniowie mają wykonać w ramach tej lekcji.

W każdym tygodniu uczniowie otrzymają również zadanie domowe do wykonania i będą obligowani do przesłania jego rozwiązania. Zadania domowe będą narzędziem do oceniania uczniów z przedmiotu wychowanie fizyczne.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content