loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider

Wychowanie do życia w rodzinie

Głównym celem kolejnych lekcji WDŻ (prowadzonych w tym okresie zdalnie) jest motywowanie Was do refleksji o tym, co ważne w życiu i nad czym warto pracować, jakie ideały i postawy rozwijać. Te wartości są istotne w przygotowaniu młodych ludzi do odpowiedzialnego rodzicielstwa i wypracowania szacunku, empatii i niesienia innym pomocy.

Zapraszam do zapoznania się z celami kolejnych lekcji, treściami oraz do wykonania zamieszczonych ćwiczeń (zgodnie z planem lekcji w tygodniu przypada 1 godz. zajęć; wykonane zadanie można przesłać do mnie w tym dniu, kiedy przypada lekcja). Życzę miłej pracy.

UWAGA:
Możesz również zapoznać się z tematyką zajęć proponowaną przez autorki programu do WDŻ, podręcznika i zeszytu ćwiczeń – wejdź na:

1. https://www.ksiegarniarubikon.pl/file?tos=76&lngId=1&id=405 (tu m.in. Refleksje nad tym, jakim jesteś typem człowieka; kalambury, rozsypanki wyrazowe; komunikaty ułatwiające spór konstruktywny; komunikaty utrudniające spór destruktywny; Jak pokochać siebie? Co to znaczy przecenianie siebie, a co niedocenianie? problemy człowieka, który nie potrafi siebie zaakceptować; kryształ przyjaźni; skutki nudy

2. https://www.ksiegarniarubikon.pl/file?tos=76&lngId=1&id=406 (Tu m.in. “Sąd nad smartfonem”, 10 przykazań wykrywania fałszywych informacji; autorytet -cechy; Idol – cechy)

Tematyka zajęć z wychowania do życia w rodzinie

Załączniki:

Archiwalna tematyka zajęć z wychowania do życia w rodzinie

Załączniki:

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content