loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
EU Code Week 2023

EU Code Week 2023

W dniach od 15 października do 22 października 2023 roku, nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania (Code Week). Uczniowie z klas VII i VIII mieli okazję zgłębiać tajniki sztucznej inteligencji w programach Quiver i Merge Cube oraz rozwijać swoje umiejętności programistyczne poprzez pracę z aplikacją CoSpaces. Tworzenie wirtualnych światów pozwoliło uczniom rozwijać swoją kreatywność oraz zdolności programistyczne.

 

Równocześnie uczniowie klas I-III wzięli udział w projekcie eTwinning Savoir-vivre -Detektive/Detectives, gdzie angażowali się w rozwiązywanie zakodowanych zadań związanych z dobrymi manierami. W trakcie rozwiązywania zadań dzieci odkryły tytuł książki, na podstawie której przygotowane zostaną zadania projektowe. Poprzez rozwiązywanie zagadek, uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności logicznego myślenia, ale także zdobywali wiedzę na temat właściwego zachowania i szacunku wobec innych. Zadania te były nie tylko edukacyjne, ale również angażujące, co pozwoliło najmłodszym uczniom na rozwijanie swoich umiejętności interpersonalnych w przyjemny sposób.

Nasze działania zostały udokumentowane i udostępnione na europejskiej mapie kodowania:

 

Code Week 2023 nie tylko poszerzył horyzonty uczniów w zakresie podstaw programowania i sztucznej inteligencji, ale także rozwijał ich umiejętności pracy zespołowej, komunikacji oraz kreatywności. Uczestnictwo w tej inicjatywie stało się inspiracją dla uczniów do eksplorowania światów technologii i cyfrowej kreatywności.

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska regularnie odnosi sukcesy w tej inicjatywie, co podkreśla rosnące znaczenie nauki programowania. W tym roku Code Week trwał od 7 do 22 października, a liczba zgłoszonych inicjatyw świadczyła o ogromnym zainteresowaniu tą dziedziną. Znaczenie nauki programowania rośnie z roku na rok, nie tylko ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy, ale również ze względu na liczne walory edukacyjne, takie jak rozwijanie umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

Więcej informacji na temat Code Week można znaleźć na oficjalnej stronie: Code Week.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content