loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Gminne obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Łącku

Gminne obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Łącku

11 listopada delegacja naszej szkoły, wraz z pocztem sztandarowym, wzięła udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości.
Zapoczątkowała je Msza Św. odprawiona w łąckim kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy pomaszerowali na Plac Marszałka J. Piłsudskiego, gdzie zabrzmiał hymn państwowy, następnie wszystkie delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów.
Montaż słowno-muzyczny przedstawiający drogę do odzyskania przez Polskę Niepodległości zaprezentowała młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku wraz z Chórem Parafialnym „Zew Gór” i Orkiestrą Dętą im. Tadeusza Moryto. Inscenizację historyczną przygotował łącki oddział Związku Podhalan, której głównym bohaterem był Marszałek Józef Piłsudski. Przedstawienie rozpoczęło się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Łącku, od wygłoszenia Odezwy Marszałka do Narodu z dnia 6 sierpnia 1914 r. Następnie odbył się przemarsz wszystkich członków uroczystości do parku przy Urzędzie Gminy Łącko, w trakcie którego śpiewano pieśni patriotyczne, można było usłyszeć fragment jego wspomnień z pobytu na Podhalu i Ziemi Limanowskiej. Po przemarszu nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content