loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Konkursy przedmiotowe organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty

Od 6 października 2022r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami w konkursach przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Każdy konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego, a przejście do każdego kolejnego etapu uczeń zapewniał sobie, uzyskując wysoki wynik spośród wszystkich piszących, określony w regulaminie każdego z konkursów.

Nasza szkoła od lat wspiera uczniów, którzy wyrażają chęć brania udziału w konkursach, poprzez organizację zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania i uzdolnienia, konsultacje czy zapewnienie materiałów do nauki.

W tym roku szkolnym szczególne podziękowania i gratulacje kierujemy dla dwóch Uczennic klasy VIII: Hanny Florian i Klary Zielińskiej, które zakwalifikowały się do etapów rejonowych konkursów i wzięły w nich udział, uzyskując wysokie wyniki:

1. Hanna Florian -Małopolski Konkurs Języka Polskiego ( zdobyła 59 punktów na 62 punkty kwalifikujące pracę do etapu wojewódzkiego; tj.84,3%).

2. Klara Zielińska – Małopolski Konkurs Języka Angielskiego (80pkt/120pkt; tj.66,6%) oraz Małopolski Konkurs Matematyczny ( 20pkt/60pkt; tj.33,3%).

Wszystkim Uczniom klas IV – VII naszej szkoły życzymy zakwalifikowania się w przyszłym roku szkolnym do etapu wojewódzkiego wybranego konkursu kuratoryjnego.

Oprócz rozwijania zainteresowań poznawczych i zdolności uczniów, dodatkową wymierną korzyścią wzięcia udziału w konkursie jest uzyskanie tytułu finalisty bądź laureata. Wyróżnienia te są dodatkowo punktowane podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, a tytuł laureata zwalnia ucznia z pisania egzaminu z danego przedmiotu – w takiej sytuacji uczeń ma automatycznie przyznawane 100% punktów.

 

Opiekunki naukowe:

R.Plata, K.Porębska, A.Szwarkowska

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content