loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Małopolski Projekt Nauki Pływania “Już Pływam”

Małopolski Projekt Nauki Pływania “Już Pływam”

W terminie od 5 kwietnia do 24 maja 2022 roku uczniowie klasy V i VI naszej szkoły realizowali  projekt „Już pływam” skierowany do uczniów szkół podstawowych Gminy Łącko.

Celem projektu było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.

W projekcie uczestniczyło ośmioro uczniów. Każdy uczestnik miał możliwość skorzystania z 12 godzin nauki pływania, które odbywały się w formie zajęć pozalekcyjnych w godzinach popołudniowych 1 raz w tygodniu po 2 godziny. Zajęcia odbywały się na krytej pływalni w Limanowej, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów pływania. Opiekunem w czasie wyjazdów była wychowawczyni klasy VI Aleksandra Cebula.

Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w wodzie, oraz ze sposobami zapobiegania zagrożeniom. Nabywali podstawowe umiejętności pływackie. Zajęcia prowadzone były w formie ćwiczeń oswajających z wodą, ćwiczeń oddechowych i kształtujących elementarne techniki pływania.

W trakcie zajęć wykorzystywano przybory dostępne na basenie: makarony, kółka, deski, piłki, krążki.

Uczniowie mieli możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Zajęcia były także znakomitą formą profilaktyki wad postawy oraz podniesienia sprawności fizycznej uczniów.

Nabyte umiejętności pływackie oraz podniesienie świadomości dzieci z zakresu przestrzegania bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk, niewątpliwie zaprocentują w przyszłości.

 

A.C

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content