loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
MIĘDZYSZKOLNY „BIEG NIEPODLEGŁOŚCI”

MIĘDZYSZKOLNY „BIEG NIEPODLEGŁOŚCI”

4 października 2018r. na Stadionie „ORLIK” w Jazowsku odbył się Międzyszkolny „Bieg Niepodległości”, którego organizatorem (w ramach realizacji projektu „Niepodległa”) była Szkoła Podstawowa im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kadczy. W biegu wzięło udział 12 uczestników wraz z opiekunami z 3 szkół podstawowych: z Jazowska, Szczereża i Kadczy.
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00. Dyrektor SP w Kadczy Stanisław Szwarkowski powitał wszystkich przybyłych oraz nawiązał do obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie nauczycielka Krystyna Dziedzic przypomniała program biegu, przekazała informacje na temat trasy oraz poszczególnych konkurencji. Każda grupa otrzymała mapę i kartę z wykazem zadań do wykonania na wyznaczonych punktach kontrolnych, a następnie wyruszyła w teren wraz z opiekunem. Poszczególne drużyny musiały wykazać się wiedzą na temat najważniejszych postaci i wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości, odczytać zaszyfrowaną przy pomocy alfabetu Morse’a wiadomość, wykonać piosenkę związaną z tematyką biegu oraz popisać się sprawnością podczas rzutów do kosza i pokonywania toru zwinnościowo – szybkościowego.
W przerwie pomiędzy kolejnymi punktami programu, zawodnicy mogli zregenerować swoje siły przygotowanym przez organizatorów posiłkiem.
Na koniec, po podsumowaniu wyników z poszczególnych konkurencji, ogłoszono zwycięzcę, którym została SP w Szczereżu. Drugie miejsce zajęła SP z Jazowska, a trzecie – SP z Kadczy. Każda grupa otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom oraz okolicznościowe medale. Wręczenia nagród dokonali: Przewodnicząca Rady Gminy w Łącku – pani Bernadetta Wąchała – Gawełek i Dyrektor SP w Kadczy Stanisław Szwarkowski.
Organizatorzy – nauczyciele SP w Kadczy – Krystyna Dziedzic i Krzysztof Duda składają serdeczne podziękowania Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łącku pani Stanisławie Dybiec za wsparcie finansowe biegu.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content