loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Międzyszkolny Komputerowy Konkurs Ortograficzny w Gołkowicach

Międzyszkolny Komputerowy Konkurs Ortograficzny w Gołkowicach

18 maja 2017 roku odbyła się XXVII edycja Międzyszkolnego Komputerowego Konkursu Ortograficznego w Gołkowicach, który cieszy się dużą popularnością wśród szkół nie tylko z terenu gminy Stary Sącz.

W tegorocznej edycji wzięło udział 11 szkół podstawowych z gminy Stary Sącz, Podegrodzia, Nowego Sącza, Łącka. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. W grupie młodszej: Majerska Maja, Turek Alicja, Zielińska Weronika, a w grupie starszej: Cebula Weronika, Olszak Magdalena i Owsianka Emilia.
Ogółem w ortograficznej rywalizacji wzięło udział 60 uczniów.
Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, wykonując trudne zadania ortograficzne. Organizatorzy przygotowali dla reprezentantów szkół krzyżówki ortograficzne, rebusy, dyktanda oraz test komputerowy oparty na programie ORTOTRIS 2. Suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach decydowała o miejscu zawodnika i drużyny.
Poziom prezentowany przez uczestników był – jak co roku – bardzo wysoki. Różnice między poszczególnymi miejscami były niewielkie. Podczas zmagań ortograficznych wyłoniono zwycięzców indywidualnych i zespołowych. Wyróżnione osoby i drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe, książkowe i dyplomy. Nasze dziewczynki spisały się bardzo dobrze.
A oto ich wyniki:

Grupa młodsza ( III – IV ) – opiekun: Anna Szwarkowska
Wyniki drużynowe:
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Kadczy
Wyniki indywidualne:
I miejsce – Turek Alicja
Grupa starsza ( V – VI ) – opiekun: Aleksandra Cebula
Wyniki drużynowe:
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Kadczy
Wyniki indywidualne:
II miejsce – Cebula Weronika
III miejsce – Olszak Magdalena
Gratulujemy wszystkim uczennicom świetnego wyniku!

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content