loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem ,,Wolność, Naród, Ojczyzna”, upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Obchody święta rozpoczęto uroczystym odśpiewaniem dwóch zwrotek hymnu państwowego, a potem uczniowie klasy V i grupa uczniów z koła muzycznego pod kierunkiem pani A. Szwarkowskiej i pana P. Matusiewicza przedstawiła krótki montaż słowno – muzyczny. W patriotycznych wierszach i pieśniach przypomniano losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów a skończywszy na roku 1918. Uczniowie przybliżyli historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Opowiadali o walce z zaborcami, patriotyzmie naszych przodków, powstaniach: listopadowym i styczniowym, zakończonych klęską. Wspomnieli o decyzjach Józefa Piłsudskiego i o ostatecznej wolności Polaków w roku 1918. Na koniec wszyscy obecni w sali gimnastycznej odśpiewali hymn szkoły. Występ podobał się, aktorzy otrzymali głośne brawa.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content