loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

10 listopada 2021 r. o godzinie 11:11 w naszej szkole rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Uroczystość, dzięki pięknej pogodzie, miała miejsce na boisku szkolnym. Rozpoczęto ją od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego w asyście pocztu sztandarowego oraz przy wciągnięciu flagi na maszt. Następnie uczniowie z klasy VI zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, który przypomniał wszystkim o ważnych wydarzeniach historycznych w dziejach naszego narodu.

Program artystyczny zilustrował wydarzenia niezwykle trudnej drogi Polski na przestrzeni wielu wieków.  Historię uczniowie zobrazowali słowem poetyckim. Pieśni i teksty skłaniały słuchaczy do zadumy nad minionymi wydarzeniami i refleksji na temat tego, co dziś znaczy dla Polaka słowo wolność, niepodległość. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Program przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Aleksandry Cebuli i Pana Piotra Matusiewicza (oprawa muzyczna).

Godny strój, przypięcie kotylionu to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu. Patriota to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która pamięta o ważnych dla kraju  wydarzeniach czy rocznicach. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy teraz w wolnej Polsce.

A.C

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content