loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Otwarcie nowego budynku szkoły

Otwarcie nowego budynku szkoły

26 października 2011r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego budynku Szkoły Podstawowej w Kadczy. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 10.00 w Kościele parafialnym pw. NNMP w Jazowsku. Okolicznościową homilię wygłosił ksiądz proboszcz M. Papier.

Po nabożeństwie zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele, rodzice udali się do Szkoły, gdzie zostali najpierw serdecznie powitani przez pana dyrektora S. Szwarkowskiego i przewodniczącą Rady Rodziców, panią M. Jawor.

Z kolei uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny „Dla szkoły miej serce..”, przekazując w wierszach, piosenkach i tańcu radość i wdzięczność władzom Szkoły i Gminy. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, dziękując wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozbudowy szkoły, m.in. Wójtowi Gminy Łącko panu Januszowi Klagowi oraz panu Markowi Szczygło – kierownikowi firmy MARKBUD z Chełmca – głównemu wykonawcy remontu szkoły, trwającego od 27 października 2010r.

W swoim wystąpieniu pan dyrektor S. Szwarkowski zwrócił uwagę na bardzo dobrą współpracę szkoły z firmą budowlaną, z rodzicami, bezwypadkowość wśród uczniów i nauczycieli w okresie szczególnym – nauki w trudnych warunkach, kiedy to wszystkie zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, okolicznościowe apele i akademie, konkursy odbywały się w jednym budynku szkoły (nr 2). Dyrektor sięgnął też do historii, przypominając dokonania swoich poprzedników – dyrektorów: śp. S. Ciwińskiego, A. Krzeszowskiego i J.Lizonia. Wraz z przewodniczącą Rady Rodziców p. M. Jawor złożył na ręce obecnego Wójta Gminy Łącko pana J. Klaga podziękowania, wręczając pamiątkową tarczę szkolną ufundowaną przez rodziców.

W dalszej części głos zabrał Starosta Nowosądecki – pan Jan Golonka – wychowanek SP w Kadczy, który wręczył (wraz z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu p. J. Dziedziną) p. dyrektorowi S. Szwarkowskiemu najwyższe powiatowe wyróżnienie – Złote Jabłko Sądeckie i okolicznościowy grawerton – w podziękowaniu za duży wkład pracy przy budowie szkoły, wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora szkoły oraz w uznaniu zaangażowania w nauczanie i wychowanie młodzieży Ziemi Sądeckiej
Z kolei nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez Starostę Nowosądeckiego J. Golonkę, Wójta Gminy Łącko J. Klaga, ks. Proboszcza parafii M. Papiera, przewodniczącą Rady Rodziców M. Jawor, Dyrektora szkoły w Kadczy, przedstawicielkę Rady Pedagogicznej A. Cebulę oraz uczniów – G. Janik i K. Tomasiak. Następnie ks. Proboszcz dokonał poświęcenia nowego budynku szkoły i krzyży do sal lekcyjnych. Po tej części obecni na uroczystości mogli zwiedzać nową szkołę.

Uroczystość przebiegła sprawnie; była świętem dla całej społeczności szkolnej, wsi i gminy, a także zasłużonym powodem do satysfakcji i podziękowań za trud wysiłek.

Najbardziej cieszą się z rozbudowy szkoły uczniowie i nauczyciele – zyskujemy bardzo dobre warunki do nauki i pracy.

Nasi darczyńcy: Firma budowlana MARKBUD z Chełmca, Foto – Video S. Niemiec-Kadcza, Firma Handlowa Siwulski-Naszacowice, Usługi Transportowe S.Pietruszka-Jazowsko, GOK w Łącku, OSP w Kadczy, Szkółka Krzewów Ozdobnych M.Mróz-Gołkowice, pan Kołodziej z Jazowska, Rodzice uczniów w Kadczy.

W nowym budynku Szkoły Podstawowej im. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Kadczy, w całości odnowionym i rozbudowanym znajdują się obecnie:

– 6 sal lekcyjnych, 1 duża sala komputerowa, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, Izba Patrona/biblioteka, gabinet profilaktyki/świetlica,

– archiwum, 3 magazyny/w tym: 2 dla potrzeb woźnych, 1 na pomoce dydaktyczne,

– nowe sanitariaty (6), w tym 2 dla osób niepełnosprawnych,

– szatnia, 2 windy dla osób niepełnosprawnych,

– duży strych oraz ogrzewanie olejowe.

W ZSP w Kadczy uczy się w roku szkolnym 2011/2012 – 122 dzieci, w tym: 45 – w oddziałach przedszkolnych, 77 – w kl. I – VI.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content