loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Pierwsze kroki z projektowaniem 3D

Pierwsze kroki z projektowaniem 3D

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła została wyposażona w drukarkę FlashForge Adventurer 3.

W kwietniu rozpoczęliśmy przygodę z technologią druku 3D. Nasi uczniowie zostali wprowadzeni w zasady projektowania w aplikacji Tinkercad, która jest doskonałym narzędziem do tworzenia modeli 3D. Dodatkowo odkryliśmy darmowe i bezpieczne strony, z których można pobrać gotowe modele, a następnie modyfikować i edytować je w Tinkercad.

Drukarka 3D daje możliwość tworzenia ciekawych i unikalnych przedmiotów. To nie tylko pasjonująca metoda tworzenia, ale także świetne narzędzie edukacyjne, które uczy nas technicznego podejścia do różnych dziedzin życia. Podczas drukowania modeli 3D nasi uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności w zakresie projektowania i rozwijają swoje zdolności twórcze.

Jednym z pierwszych testowych modeli był projekt logo FC Barcelony, który został zaprojektowany przez Jakuba Tomasiaka z klasy 4.

To było inspirujące i satysfakcjonujące doświadczenie dla naszych uczniów, którzy mogli zobaczyć, jak ich pomysły stają się rzeczywistością dzięki drukarce 3D.

 

FILM:

https://www.canva.com/design/DAFjXFz2rB8/aBXh3rVVtJQtpmBQJlK8Uw/watch?utm_content=DAFjXFz2rB8&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

 

C.Ś.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content