loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Podsumowanie projektu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Podsumowanie projektu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Projekt, który realizowaliśmy w związku z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy we wrześniu.
Przygotowana została wystawa związana z obchodami 100-lecia niepodległości, która znalazła się na gazetce ściennej szkoły. Również we wrześniu odbyły się bardzo ciekawe wycieczki związane tematycznie z postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej:
– Kąśna Dolna – dworek I.J. Paderewskiego, Gorlice (kl. IV – VIII);
– Zapora w Rożnowie, Tropie/ Łącko – Pomnik Niepodległości (kl. I – III).
Nasza szkoła była także organizatorem Międzyszkolnego Biegu Niepodległości (Kadcza – stadion „Orlik” w Jazowsku) oraz Międzyszkolnego Zlotu Turystyczno – Krajoznawczego – „Młodzież z Chrystusem w III Tysiąclecie” (Kadcza – Pomnik Niepodległości w Łącku). Uczniowie wzięli udział w Festiwalu Biegowym w Krynicy „Niepodległa – Bieg Małopolski” .
W szkole została przygotowana akademia (dla uczniów) oraz wieczornica połączona z koncertem pieśni legionowych (dla rodziców), wydaliśmy również specjalny numer gazetki szkolnej „Kadecki Żaczek”. W miesiącach wrzesień-listopad nasi uczniowie uczestniczyli w Międzynarodowym projekcie e-Twinning realizowanym wspólnie ze szkołą z Norymbergii „100 Jahre nach dem Ersten Weltkrieg” (100 lat po I wojnie światowej”).

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content