loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Projekt międzynarodowy eTwinning „Die Maus reist durch Europa…“

Projekt międzynarodowy eTwinning „Die Maus reist durch Europa…“

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy VII uczestniczyli w projekcie międzynarodowym w języku niemieckim pod tytułem ” Die Maus reist durch Europa – und schreibt Tagebuch.” czyli „Mysz podróżuje po Europie i pisze pamiętnik”.

Działania projektowe, podzielone na kilka etapów, realizowali wspólnie z uczniami z 10 krajów europejskich: Niemiec, Czech, Francji, Słowenii, Węgier, Holandii, Słowacji, Turcji, Polski i Finlandii.
Na wstępie uczestnicy przedstawili siebie, swoje zainteresowania, szkołę i okolicę na platformie projektu Twinspace. Kolejną częścią przedsięwzięcia było przygotowanie planu podróży maskotki myszy, bohaterki programu telewizyjnego „Die Sendung mit der Maus”, która podróżowała od jednej szkoły partnerskiej do następnej, zbierając informacje na temat codziennego życia uczniów. Do Kadczy mysz dotarła ze Słowacji pod koniec stycznia i spędziła z uczniami dwa tygodnie. Kolejne etapy podróży obfitowały w nieoczekiwane zdarzenia, ale pobudzało to tylko do pomysłowych rozwiązań w celu pokonania trudności. I udało się! Maskotka wróciła do Niemiec. Szczegółowe relacje z przebiegu podróży (zdjęcia, filmy, opisy w j.niemieckim) były dokumentowane na stronie internetowej projektu www.mausesreise.weebly.com.
Na zakończenie szkoły partnerskie wymieniły się przesyłkami, w których znajdowały sie nasiona wiosennych ziół. Uczestnicy przygotowali specjalne doniczki wg instrukcji w języku niemieckim, przedstawiające głównych bohaterów programu telewizyjnego „Die Sendung mit der Maus”. Zadaniem uczniów z partnerskich placówek było wysianie nasionek, opiekowanie się nimi oraz rozpoznanie, jakie zioła wyrosły w doniczkach.
Cele projektu:
– doskonalenie znajomości języka niemieckiego;
– poznanie życia codziennego i zainteresowań rówieśników z krajów partnerskich;
– przełamywanie stereotypów i uprzedzeń;
– edukacja międzykulturowa;
– promowanie pracy zespołowej;
– wspieranie inicjatyw i kreatywności uczniów.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content