loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Projekt “Wycieczki rowerowe”

Projekt “Wycieczki rowerowe”

Został zorganizowany dla 15 uczniów klas V – VI, opiekunowie: p. Anna i Stanisław Szwarkowscy. W roku szkolnym 2008/2009 (jesienią i wiosną) odbyły się 2 etapy cyklu wycieczek rowerowych po gminie Łącko. Cykliści odwiedzili Urząd Gminy, wszystkie szkoły podstawowe, kościoły i inne ważne miejsca, pomniki przyrody (jak np. lipa czarnopotocka, dąb Paweł w Jazowsku), wodospad w Obidzy, górę Zyndrama… II etap zakończyła 2-dniowa wycieczka rowerowa z Kadczy przez Obidzę, Przysłop do Szczawnicy.

Obecnie – trzeci etap – jest kontynuacją wycieczek po najbliższej okolicy. W wolne soboty rowerzyści poznają tym razem najpiękniejsze miejsca gminy Podegrodzie i Stary Sącz; nabywają umiejętności jazdy na rowerze w trudnych górskich warunkach, uczą się historii, dostrzegają bogactwo i różnorodność przyrody, współpracują w grupie. Pokonali już trasy: Kadcza – Łazy Brzyńskie – Gołkowice – Skrudzina – Kadcza, Kadcza – Gołkowice – Stary Sącz – Kadcza, Kadcza – Podegrodzie – Kadcza.
W czasie wypraw dzieci korzystają z pięciu szkolnych rowerów, zakupionych ze środków unijnych.
Wycieczki rowerowe – jak piszą rowerzyści w swojej KRONICE – to wspaniałe, kształcące, wychowujące i relaksujące wędrówki po okolicy.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content