loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Spotkanie prewencyjne z przedstawicielami policji

Spotkanie prewencyjne z przedstawicielami policji

“Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w  Internecie i jej konsekwencje prawne” to temat spotkania, które miało miejsce 06 listopada 2023 r. w naszej szkole.

Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w Internecie i jej konsekwencji prawnych. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas V-VIII. Pani  mł.asp. Edyta Bołoz opowiedziała o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników oraz zasad zachowania się w Internecie Podczas spotkania policjanci wyjaśnili uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również wyjaśnili czego nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu. Pamiętajcie, że nie można:

  • stosować przemocy werbalnej (wyzywać wulgarnie, poniżać, ośmieszać, straszyć, szantażować);
  • rejestrować filmów i zdjęć wbrew woli innej osoby;
  • publikować w sieci ośmieszających filmów, zdjęć i informacji;
  • tworzyć kont anonimowych, podszywać się pod inną osobę.

Wielokrotnie w trakcie spotkania policjanci zwrócili uwagę na zagrożenia internetowe, niebezpieczne treści i kontakty, jakie możemy spotkać w Internecie, konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań, oraz zapoznali z procedurami reagowania wobec sprawcy przemocy. Policjanci poinformowali również o kategoriach zagrożeń:

  • kontakt z niebezpiecznymi treściami;
  • kontakt z niebezpiecznymi osobami;
  • z przemocą rówieśniczą (cyberprzemoc).

Pogadanka policjantów dotycząca m.in. odpowiedzialności za niewłaściwe korzystanie z Internetu może także stanowić impuls do kształtowania postawy moralnej i społecznej młodego człowieka.  Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród uczniów oraz głęboko w to wierzymy, że pozytywnie wpłynie na zachowanie dzieci w szkole i poza nią.

   Zajęcia z przedstawicielami Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Komisariatu Policji w Starym Sączu za wizytę w naszej szkole.

 

C.Ś.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content