loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Sprawozdanie z pokazu historycznego

Sprawozdanie z pokazu historycznego

20 grudnia do naszej szkoły przyjechała Grupa Artystyczna ,,Rekonstrukto’’. O godzinie 9:00, po pierwszej lekcji, uczniowie kl. I – VIII zebrali się na sali gimnastycznej.

Gdy weszliśmy, to zobaczyliśmy panów, którzy byli ubrani w mundury wojskowe z czasów II wojny światowej. Czekaliśmy z zaciekawieniem, aż w końcu zacznie się pokaz. Ze zdumieniem patrzyliśmy i uważnie słuchaliśmy opowiadanych historii.

Jeden z członków zaproszonej grupy wprowadził nas w wydarzenia kampanii wrześniowej 1939r. Były prezentowane różne rodzaje broni i mundury polskie, niemieckie i radzieckie. Każdemu podobały się te opowiadania, było bardzo dużo pytań. Panowie wybrali kilka osób z widowni, które mogły potrzymać broń albo założyć mundury. Dwie dziewczyny były sanitariuszkami, a dwie inne – łączniczkami. Pod koniec każdy, kto chciał, mógł podejść i z bliska pooglądać prezentowane eksponaty.

Wszystkim bardzo podobał się ten pokaz. Była to pouczająca i cenna lekcja historii, którą na długo zapamiętamy. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję wziąć udział w podobnym wydarzeniu.

 

                                                                                         Martyna Kołodziej – kl. VI

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content