loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Koło teatralne

Koło teatralne

„Edukacja przez teatr w Szkole Podstawowej w Kadczy”


Już 11 lat w Szkole Podstawowej w Kadczy działa koło teatralne. W czerwcu 1999 r. została zaprezentowana sztuka pt. „Trędowaty bo niekochany”. Z okazji powitania wiosny w 2001 r. odbył się występ pt. „Konferencja ekologiczna”. Ponieważ wielu uczniów ujawniło w tedy swoje aktorskie talenty ( W. Świechowski, N. Kyrcz, R. Chronowski, K. Golonka, M. Mizia), kontynuacją zabawy był teatr ruchu pt. „Historia Boga i człowieka”- 2002 r. Na Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych w Starym Sączu przedstawienie to zdobyło I miejsce, a na Sądeckiej Wiośnie Artystycznej II miejsce. Bardzo owocny dla koła był rok 2003, sztuka pt. „Garncarz z Jerycha” wywalczyła I miejsce na Małopolskim Przeglądzie Teatralnym w Skawinie. W Krynicy odbywał się w tedy Ogólnopolski Festiwal Teatralny pod hasłem „Młodzieżowe wrota nadzieli”, za udany spektakl pt. „ Znaczek” (II miejsce) otrzymaliśmy na rzecz szkoły radio-magnetofon i dofinansowanie do kolonii w Czaplinku gdzie miło spędziliśmy 2 tygodnie wakacji.

Potem były prezentowane następujące sztuki: „Kim On jest”, „Jak sól przywędrowała z Węgier do Polski”, „Z nauką przez wieki”, „Baśń o zaklętym Kaczorze”, „Sami swoi- bomba ekologiczna”, „Baśń o zaklętym Kaczorze”, „Zaczarowany Ptak”, „Legenda o św. Krzysztofie”, „Baśń o rybaku i złotej rybce”, „Szkolne dziady”, „Koza, kózka i Wilk”, a ostatnio „Burza w teatrze”.

Wszystkie spektakle prezentowane na Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych w Starym Sączu zdobywały najczęściej I miejsca. Równocześnie występowali kolędnicy, największy ich sukces to I miejsce w 2005 roku na Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych w Podegrodziu.

Koło założyła i prowadzi pani mgr Lucyna Majerska, a obecnie pomaga jej pani mgr Bożena Majerska. Kilka lat drugim opiekunem koła był ks. K. Jaskułka (dużym uznaniem cieszyły się jego opracowania muzyczne do spektakli). Koło zawsze mogło liczyć na pomoc Dyrektora szkoły, nauczycieli oraz rodziców.

22.03.12r. uczniowie z Koła Teatralnego przy Szkole Podstawowej w Kadczy zaprezentowali spektakl pt. ” Koza, kózki i wilk” na XVII Starosądeckim Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych w Starym Saczu, zdobywając II miejsce.
Młodzi aktorzy to: Miłosz Haza, Maria Klag i Karolina Mastalerz. Występ przygotowała Lucyna Majerska.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content