loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kadczy uczcili święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji, w środę 26 kwietnia, w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia pod hasłem “Wiwat Maj! Trzeci Maj!”.

Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły wszyscy uroczyście odśpiewali “Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy piątej, pod kierunkiem wychowawczyni, w montażu słowno-muzycznym o patriotycznej wymowie przypomnieli zebranym, dlaczego wspominamy karty historii – dzień  3 Maja 1791r.-  uchwalenie Konstytucji regulującej zakres działania władz państwowych oraz prawa obywatelskie; wydarzenie ważne nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy.

Społeczność szkolna uhonorowała ten dzień pięknymi galowymi strojami, kotylionami i biało-czerwonymi chorągiewkami. Zobaczcie na zdjęciach.

W swoim wystąpieniu uczniowie wspomnieli również Dzień Flagi Rzeczypospolitej, święto przypadające 2 maja, ustanowione przez Sejm w 2004 r. , które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Podczas uroczystości wybrzmiały wiersze i piosenki patriotyczne poświęcone tym  historycznym wydarzeniom.

A.Sz.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content