loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
V Integracyjny Turniej Warcabowy

V Integracyjny Turniej Warcabowy

2 grudnia 2015r. o godz. 09.30 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu odbył się V Integracyjny Turniej Warcabowy.
W tym roku patronat nad turniejem objął Starosta Nowosądecki Pan Marek Pławiak, który był reprezentowany przez radnych powiatu Pana Stanisława Sułkowskiego, przewodniczącego Komisji Turystyki i Sportu w Radzie Powiatu Nowosądeckiego oraz Pana Tadeusza Zarembę, sekretarza w Komisji Rewizyjnej Powiatu Nowosądeckiego.
W głównej sali ośrodka, rozpoczął się turniej prowadzony i sędziowany przez p. Andrzeja Majerskiego, wychowawcę w Internacie SOSW. Przyjęty został tzw. szwajcarski system rozgrywek (5 rund – pary zawodników w poszczególnych rundach kojarzone były przez komputer). W zawodach brało udział 38 zawodników i zawodniczek z różnych miejscowości powiatu nowosądeckiego, przy czym najliczniejszą grupę stanowili wychowankowie SOSW w Nowym Sączu oraz uczniowienaszej szkoły. W rozgrywkach warcabowych szczególny nacisk położono na grę fair play, a gra w warcaby stała się okazją do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk Sądecczyzny.

Po dwóch godzinach rozgrywek wyniki przedstawiały się następująco:
I m.-Kamil Nowak – SOSW Nowy Sącz
II m. –Daniel Oracz – SOSW Nowy Sącz
III m. –Marcin Mordarski – SOSW Nowy Sącz
IV m. – Ewelina Gomółka (SP Kadcza)
V m. –Sebastian Grygiel SOSW Nowy Sącz
VI m. – Filip Podolak SP nr 20 Nowy Sącz

Nagrodę Fair Play otrzymali: Kacper Klimek i Weronika Chłud (SP Kadcza). Angelika Smoroń (SP Kadcza) otrzymała nagrodę Najmłodszego Uczestnika Turnieju. Nasza szkoła otrzymała również okolicznościowy puchar Fair Play.

Na najlepszych graczy czekały atrakcyjne nagrody, m.in. plecaki, zestawy sportowe, gry logiczne, albumy i nagrody książkowe. Pamiątkowe puchary, medale i dyplomy zostały uroczyście wręczone przez panią dyrektor SOSW Urszulę Gawrońską oraz panów: Tadeusza Zarembę i Stanisława Sułkowskiego, radnych Powiatu Nowosądeckiego.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content