loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
VI Gminny Integracyjny Turniej Warcabowy

VI Gminny Integracyjny Turniej Warcabowy

W dniu 27.04.2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kadczy po 3 latach przerwy spowodowanej pandemią wirusa Covid-19, odbyła się kolejna edycja Gminnego Integracyjnego Turnieju Warcabowego. Głównym celem turnieju była integracja dzieci  i  młodzieży, a także popularyzacja gry w warcaby.

W turnieju wzięli udział uczniowie z jedenastu szkół podstawowych Gminy Łącko: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Potoku, Szkoły Podstawowej w Jazowsku, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kadczy, Szkoły Podstawowej w Kiczni, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącku, Szkoły Podstawowej w Maszkowicach, Szkoły Podstawowej w Obidzy, Szkoły Podstawowej w Szczereżu, Szkoły Podstawowej w Zabrzeży, Szkoły Podstawowej w Zagorzynie, Szkoły Podstawowej w Zarzeczu oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu. Rozgrywki prowadzone były system szwajcarskim na dystansie 5 rund. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwał sędzia główny Pan Andrzej Majerski, a także sędzia pomocniczy Pan Witold Majerski. Po piątej partii nastąpiło podliczenie punktów i podsumowanie całego turnieju.

W uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów uczestniczyli: Dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Łącko Pani Lucyna Citak, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kadczy Pan Stanisław Szwarkowski, sędzia i nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu Pan Andrzej Majerski. Zwycięzcą turnieju został Krystian Biel, uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Jazowsku. Drugie miejsce zajął Daniel Oracz, uczeń SOSW w Nowym Sączu, natomiast trzecie miejsce – Weronika Słowik, uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Obidzy.  Nagrodę za grę fair play otrzymała Roksana Majerska, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Kiczni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w turnieju, a zwycięzcom składamy najszczersze gratulacje. Podziękowania składamy także sędziom za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju, a także opiekunom i nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do udziału w turnieju. Mamy nadzieję, że idea, która przyświeca organizacji turnieju sprawi, że turniej warcabowy będzie cieszył się równie dużym zainteresowaniem w kolejnych latach.

 

                                                                                                   Stanisław Szwarkowski

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content