loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Wieczór patriotyczny w Łącku

Wieczór patriotyczny w Łącku

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. 11 listopada 2019 roku w remizie OSP w Łącku samorząd i mieszkańcy Gminy Łącko świętowali 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w trakcie Wieczoru Patriotycznego.
W tej pięknej uroczystości wzięły udział nasze uczennice z klasy VIII (Aleksandra Haza, Patrycja Kozik i Mirella Hebda) – przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wraz z Paniami – Stanisławą Gawlik i Aleksandrą Cebula.
Uroczystości rozpoczęły się od montażu słowno-muzycznego, który zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zabrzeży. Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu jednocześnie. Następnie rozpoczęło się wspólne patriotyczne śpiewanie, w które w sposób szczególny włączyli się: Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto oraz chór parafialny z Łącka. Wystąpili również laureaci V Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.
http://www.gok.lacko.pl/gminne-obchody-narodowego-swieta-niepodleglosci-w-lacku-ii.html

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content