loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Wycieczka do Starego Sącza

Wycieczka do Starego Sącza

Wycieczka edukacyjna do Starego Sącza i udział w spektaklu teatralnym “Świat legend” w kinie Sokół (Centrum Kultury i Sztuki). 5 lutego uczniowie klas IV- VI SP w Kadczy wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Starego Sącza- miasta należącego do kapituły Najstarszych Miast w Polsce. Najpierw odwiedzili główny obiekt zespołu klasztornego sióstr klarysek – kościół p.w. Trójcy Świętej.
Podziwiali m.in. budowlę gotycką, z przekształceniami barokowymi, jednonawową; trzy siedemnastowieczne ołtarze (główny i dwa boczne), piękną ambonę z 1671r. z bogatą dekoracją rzeźbiarską (Drzewo Jessego), kaplicę św. Kingi oraz Dom św. Kingi. Następnie udali się do kina Sokół, aby obejrzeć 70- minutowy spektakl “Świat legend” w wykonaniu aktorów Teatru Wrocławskiego. Sztuka podobała się bardzo i była pouczająca; uczniowie przypomnieli sobie wybrane polskie legendy.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content