loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 7 – 8 czerwca uczniowie klasy V, VI i VII naszej szkoły, wraz z wychowawczyniami i grupą 7 rodziców, wzięli udział w wycieczce do Wrocławia.
Wyjechaliśmy o godzinie 6:00, podczas długiej podróży mogliśmy podziwiać południowo-zachodnie krajobrazy Polski. Do stolicy Dolnego Śląska dotarliśmy na 11:00 i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Najpierw była Hala Ludowa, która została wpisana na światową listę Unesco jako zabytek, następnie obejrzeliśmy Fontannę Wrocławską z pokazem iluminacji światło-dźwięk. Zachwycaliśmy się pięknymi roślinami, alejkami, jeziorkami w Ogrodzie Japońskim.
Jednak najwięcej czasu spędziliśmy we wrocławskim ZOO z jedynym w Polsce Afrykarium. Po pierwszym dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do Hotelu Hellon w Środzie Śląskiej, gdzie spędziliśmy noc. Drugi dzień rozpoczęliśmy od udziału we Mszy św. , a po pysznym śniadaniu wyruszyliśmy do Wrocławia. Zatrzymaliśmy się przed nowoczesnym Stadionem Wrocławskim, a później przeszliśmy historyczną trasę, od Rynku Starego Miasta, Uniwersytetu Wrocławskiego, Bibliotekę Ossolińskich po Ostrów Tumski. Zwiedziliśmy także Katedrę św. Jana Chrzciciela. Kolejną atrakcją był wyjazd na najwyższy punkt widokowy w Polsce – Wieżę Sky Tower. Ostatnim punktem naszego programu w tym dniu było obejrzenie przepięknej Panoramy Racławickiej autorstwa Kossaka i Styki. Z żalem opuszczaliśmy piękny, obfitujący w przeróżne atrakcje Wrocław. W Kadczy byliśmy tuż po północy. Wycieczka do Wrocławia pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content