loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Wycieczka klasy III do Niedzicy i Czorsztyna. 10.10.2022r.

Wycieczka klasy III do Niedzicy i Czorsztyna. 10.10.2022r.

Pieniny to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych punktów na mapie naszego kraju, ich piękno mogli podziwiać uczniowie klasy III z opiekunami B. Zarembą i A. Karasińską.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po zaporze na Jeziorze Czorsztyńskim, dowiedzieliśmy się, że jej głównym celem jest ochrona przed powodziami ale również pozyskiwanie energii elektrycznej. Jest to największa w Polsce zapora ziemna. Następnie udaliśmy się do niedzickiego zamku. Zamek do dnia dzisiejszego zachował się praktycznie w całości. Składa się on, oprócz wieży, z kaplicy, niewielkiej części mieszkalnej i małego dziedzińca ze studnią. Po krótkim odpoczynku i posiłku udaliśmy się do portu, gdzie czekał na nas statek „ Halny”. Wyruszyliśmy w rejs po jeziorze. Z górnego pokładu w promieniach słońca podziwialiśmy piękne górskie widoki. Statek przepłynął na drugą stronę, znaleźliśmy się w Czorsztynie i udaliśmy się do Zamku Czorsztyn. Po pożarze w 1795r. zostały tylko ruiny. Następnie spacerkiem przeszliśmy się na dużą pasterską halę zwaną Halą Majerz jest to świetny punkt widokowy. Poza tym, na hali jest bacówka, gdzie można kupić wyroby z mleka owczego. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na słynne lody „ u Marysieńki” w Krościenku i oczywiście zakup pamiątek. Z uśmiechem oraz we wspaniałych humorach powróciliśmy do Kadczy. Piękne pienińskie okolice, majestatyczny widok na Tatry oraz roześmiane twarze dzieci- to pozwoli zapamiętać tę wycieczkę na długo.

B.Z

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content