loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Wycieczka klasy V i VII na Koziarz i Błyszcz

Wycieczka klasy V i VII na Koziarz i Błyszcz

24 września 2020 roku uczniowie klasy V i VII pod opieką wychowawców wyruszyli na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną na Koziarz i Błyszcz.

Pogoda była wspaniała. Górski spacer rozpoczęliśmy w miejscowości Obidza, skąd szeroką drogą leśną dotarliśmy na sam szczyt Koziarza. Mijaliśmy kilka widokowych polan, skąd wspaniale prezentuje się pobliski masyw Lubania oraz Dolina Dunajca.

Budowla wieży na Koziarzu zrobiła na nas duże wrażenie. To prawdziwy kolos o bardzo solidnej konstrukcji, postawiony na potężnych słupach, górujący na lasem. Dzięki temu mieliśmy panoramę ze szczytu na wszystkie strony. Tatry, Gorce, Pieniny, Beskid Sądecki, Wyspowy, czy Niski był w zasięgu naszego wzroku.

Z Koziarza udaliśmy się na sąsiedni Błyszcz, żeby zobaczyć, jak wygląda Ołtarz Papieski na tym wierzchołku. Szlak turystyczny nie prowadzi przez sam szczyt Błyszcza, lecz jego otwartym, trawiastym stokiem wschodnim. Można ze szlaku jednak wejść na szczyt Błyszcza; kierunek wskazuje tabliczka z napisem: Kaplica Papieska 200 m., wystarczy być uważnym, aby nie przegapić tego wyjątkowego w Beskidach miejsca.

Pełni wspaniałych wrażeń wróciliśmy do domów.

A.C

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content