loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Wycieczka krajoznawczo-edukacyjna kl. I-III

Wycieczka krajoznawczo-edukacyjna kl. I-III

Dn. 10 maja 2023r. uczniowie kl. I-III wybrali się na wycieczkę krajoznawczo-edukacyjną z przewodnikiem dofinansowaną z programu „ Poznaj Polskę” – przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki do Nowego i Starego Sącza.

 

Na początku autokar zabrał uczestników do Sądeckiego Parku Etnograficznego, w którym dzieci poznali dawne życie m.in. Lachów, Łemków, Górali i Cyganów. Następnie w uroczym miasteczku galicyjskim dzieci zjadły drugie śniadanie i miały możliwość kupienia pamiątek. Z kolei udały się do Starego Sącza     w celu zobaczenia zespołu staromiejskiego wraz z klasztorem Sióstr Klarysek – zabytkami     o szczególnym znaczeniu dla kultury i dziedzictwa polskiego. Ostatnim punktem zwiedzania był ołtarz Papieski oraz Muzeum im. Jana Pawła II, gdzie przewodnik opowiedział ciekawe historie z życia Ojca Świętego. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Domu Pielgrzyma ”Opoka” na pyszny obiad i lody. Na zakończenie wycieczki dzieci miały jeszcze okazję skorzystać z placu zabaw. Wyjazd edukacyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

St.G.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content