loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Wyjazd do kina „Sokół”

Wyjazd do kina „Sokół”

12 grudnia uczniowie kl. IV – VIII udali się do kina „Sokół” na projekcję filmu „Był sobie pies 2”. W tym dniu również uczniowie kl. V i VII mieli okazję zwiedzić Sądecką Bibliotekę Publiczną im. J. Szujskiego, gdzie przedstawiciele biblioteki przybliżyli jej historię oraz zaprezentowali trzytomowy album „La Capella Sikstina” – dar dla Nowego Sącza prezentujący najcenniejszy skarb Watykanu – Kaplicę Sykstyńską. Album “La Cappella Sikstina” – to niepowtarzalne, unikatowe wydawnictwo, zawierające fotografie XV i XVI-wiecznych fresków z Kaplicy Sykstyńskiej w Rzymie.
Album waży prawie 30 kg. Jest podzielony na trzy części. Jeden tom poświęcony jest freskom piętnastowiecznych malarzy, drugi dziełu Michała Anioła, czyli sklepieniu. Natomiast trzeci to Sąd Ostateczny.
Hojnym donatorem przekazującym to dzieło miastu jest Zbigniew Konieczek, prezes sądeckiego NEWAG-u.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content