loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
XII Pielgrzymka Szkół Prymasowskich na Jasną Górę w dniu 12 maja 2021r.

XII Pielgrzymka Szkół Prymasowskich na Jasną Górę w dniu 12 maja 2021r.

Drodzy Przyjaciele ze Szkół imienia kardynała Stefana Wyszyńskiego!

Zbliża się czas naszej dorocznej pielgrzymki na Jasną Górę. To już dwunasty raz, kiedy Szkoły Prymasowskie składają hołd Jasnogórskiej Pani. Niestety, tak jak w roku ubiegłym, tak i teraz obowiązują obostrzenia związane z pandemią i nie będziemy mogli spotkać się wszyscy razem u Królowej Polski.

A ten rok jest niezwykły! Niesie ze sobą tyle wydarzeń i ważnych rocznic związanych z naszym Patronem! 3 sierpnia będziemy świętować 120 rocznicę Jego urodzin, a 28 maja przeżywać 40 rocznicę śmierci. Dokładnie w dniu, przewidzianym na naszą pielgrzymkę, 12 maja będziemy obchodzili 75 rocznicę sakry biskupiej Prymasa Tysiąclecia, a 4 miesiące później, 12 września, będziemy cieszyli się wyniesieniem Go na ołtarze, czyli beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Nagromadzenie tych rocznic nie może nas zwolnić z dziękczynienia za osobę i nauczanie naszego Patrona. Zapraszamy wszystkich do duchowej łączności z Jasną Górą w dniu 12 maja br. Tego dnia o godzinie 13.30 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Przybylskiego w intencji dziękczynienia Bogu za Prymasa Wyszyńskiego i z prośbą o owoce jego beatyfikacji w życiu naszych szkół – uczniów, nauczycieli, rodziców, wszystkich pracowników i przyjaciół szkół noszących to zaszczytne imię. Nasze środowisko będzie reprezentował sztandar i przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu. Wielką radością dla nas będzie obecność Pani prof. Anny Fidelus, prorektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Msza św. będzie transmitowana w internecie na stronie sanktuarium jasnogórskiego, a także w telewizji Trwam. Będzie można ją także odtworzyć później na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Zapraszamy serdecznie do włączenia się we wspólną modlitwę i dziękczynienie.

Prosimy także, żebyście na przysyłanych fotografiach zarzadwyszynskistowarzyszenie@gmail.com), pokazali swoją łączność z nami. Może uda się zaprosić przed telewizory rodziców, dziadków? Może znajdziecie inny sposób przeżywania naszej pielgrzymki w tym roku? Najciekawsze zdjęcia zostaną umieszczone w galerii foto tegorocznej pielgrzymki na stronie Stowarzyszenia.

Jeszcze raz pozdrawiamy wszystkie szkoły noszące imię tak zacnego Patrona. Mamy nadzieję, że kiedy tylko ustanie pandemia będziemy mogli spotkać się i wspólnie świętować wyniesienie na ołtarze Prymasa Tysiąclecia.

 

Z poważaniem,

Elżbieta Dmitrowska Kaduk

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content