loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
XII Zjazd Szkolnych Kół Caritas

XII Zjazd Szkolnych Kół Caritas

19 czerwca przedstawiciele naszego SKC (15 osób) wraz z ks. Krzysztofem Ceglarzem oraz Marią Łatką uczestniczyli w XII Zjeździe Szkolnych Kół Caritas.
Do Sanktuarium NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej przyjechało prawie 1,5 tysiąca wolontariuszy wraz ze swymi opiekunami. Zjazd był okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim zaangażowanym w dzieło chrześcijańskiej Caritas. Wolontariusze uczestniczyli we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. biskupa Stanisława Salaterskiego, który w swojej homilii przypomniał o tym, że miłość jest drogą uczniów Chrystusa i że ona nie zna ograniczeń.
Po Mszy Świętej wyróżniono kilka najbardziej zaangażowanych szkół w dzieła miłosierdzia, w tym koło z naszej szkoły. W dowód uznania otrzymaliśmy z rąk ks. biskupa statuetkę „Fructus Caritatis” oraz list gratulacyjny skierowany do dyrektora szkoły. (Cieszymy się bardzo z tej nagrody).
Druga część spotkania – agapa, odbyła się na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej. Był to czas na posiłek i zabawy
z wodzirejami. Wielką radością dla członków naszego koła było spotkanie
z naszym byłym asystentem duchowym ks. Marcinem. W trakcie świętowania rozstrzygnięto akcję ” Dobro na wagę złotówki”. Nasze Koło przygotowało czek z przeznaczeniem na rehabilitację Karoliny, uczennicy Szkoły Podstawowej w Jazowsku.
Udział w zjeździe utwierdził nas w przekonaniu, że warto pomagać innym.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content