loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
XV Rocznica Nadania Szkole Imienia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

XV Rocznica Nadania Szkole Imienia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

Dzień Patrona kardynała Stefana Wyszyńskiego to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Święto w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kadczy z okazji XV Rocznicy Nadania Szkole Imienia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego rozpoczęło się 30 maja 2017 roku uroczystą Mszą św. w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jazowsku w intencji uczniów, rodziców, grona pedagogicznego i pracowników szkoły z udziałem pocztu sztandarowego. Msza św. miała piękną oprawę liturgiczną przygotowaną przez ks. Krzysztofa Ceglarza.

Na jej początku ks. proboszcz Mirosław Papier odczytał przysłany z tej okazji list biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża ze specjalnym błogosławieństwem dla całej społeczności szkolnej. W nabożeństwie uczestniczył m.in. radny Rady Powiatu Nowosądeckiego Tadeusz Zaremba, który przekazał szkole tablicę z grawerem okolicznościowym oraz wręczył list gratulacyjny od Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka.
Dalsza część święta odbywała się w budynku szkoły. Swoją obecnością zaszczycili: przewodnicząca Rady Gminy w Łącku Bernadetta Wąchała – Gawełek, wójt Gminy Łącko – Jan Dziedzina, ks. proboszcz Mirosław Papier, wizytator rejonowy Delegatury KO w Nowym Sączu Józef Nieć, wójtowie Gminy Łącko poprzednich kadencji – Franciszek Młynarczyk, Janusz Klag, dyrektor ZSG w Jazowsku Bogusław Łatka, radny wsi pan Eugeniusz Zbozień, sołtys wsi pan Jan Kotas, przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Ciągło, pani Teresa Kyrcz – przewodnicząca RR w roku nadania szkole imienia, pani Bożena Tomasiak – przewodnicząca RR w roku ufundowania sztandaru szkoły, pani Marlena Jawor – przewodnicząca w roku otwarcia wyremontowanego budynku szkoły, kadra pedagogiczna oraz społeczność uczniowska.
Święto Patrona uczczono odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły Stanisław Szwarkowski w swoim wystąpieniu powitał przybyłych gości, wspomniał historię nadania szkole imienia, kolejne rocznice świętowania Dnia Patrona i najważniejsze wydarzenia z życia szkoły w ciągu 15 lat. W planach na przyszłość zwrócił uwagę na postać Prymasa Wyszyńskiego jako drogowskazu na kolejne lata pracy wychowawczej ZSP w Kadczy.
Z kolei w montażu słowno-muzycznym, przygotowanym przez grupę uczniów pod kierunkiem pań A. Cebula i A. Szwarkowskiej, przedstawiono drogę życiową oraz najważniejsze myśli i przesłania związane z posłannictwem religijnym, obywatelskim i społecznym Prymasa Tysiąclecia.
Na zakończenie uroczystości z okazji Jubileuszu 15-lecia nadania szkole imienia głos zabrali zaproszeni goście, którzy złożyli całej społeczności szkolnej serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia oraz wręczyli pamiątkowe upominki i listy gratulacyjne.
Spotkanie nabrało wymiaru wielkiego, pięknego, doniosłego i bardzo radosnego wydarzenia w historii szkoły.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content