loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
XV Zjazd Szkolnych Kół Caritas

XV Zjazd Szkolnych Kół Caritas

6 czerwca 2023r.  przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas z klas VII-VIII wraz z ks. Piotrem Bieś i opiekunką Marią Łatka wzięli udział w XV Zjeździe Szkolnych Kół Caritas, który odbył się w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Najpierw uczestnicy spotkania wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, szlakiem męczeństwa bł. Karoliny.  Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża.  W swojej homilii  ks. biskup przywołując przykład bł. Karoliny podkreślił, że postawy bycia dla innych młodzi uczą się w rodzinie, parafii i szkole. Pasterz diecezji zachęcał do troski o osoby starsze, które cieszą się z obecności i życzliwości innych.  Zjazd Szkolnych Kół Caritas był również okazją do podziękowania wolontariuszom, opiekunom i asystentom za zaangażowanie w dzieła miłosierdzia .

Po Mszy Świętej odbyła się agapa i zabawa integracyjna. Aby nikomu nie zabrakło siły przygotowano grillowane kiełbaski.

Udział w zjeździe utwierdził nas w przekonaniu, że jesteśmy piękni, gdy nasze życie jest pełne dobra, miłości i troski o drugiego człowieka.

 

 M.Ł

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content