loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
XVI Rocznica Nadania Szkole Imienia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

XVI Rocznica Nadania Szkole Imienia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

Dzień Patrona kardynała Stefana Wyszyńskiego to ważne wydarzenie w życiu szkoły.
Święto w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kadczy z okazji XVI Rocznicy Nadania Szkole Imienia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego rozpoczęło się 28 maja 2018 roku Mszą św. w Kapliczce Pod Górą w Kadczy w intencji uczniów, rodziców, grona pedagogicznego i pracowników szkoły. W nabożeństwie, które poprowadził ks. Krzysztof Ceglarz, uczestniczył wójt Gminy Łącko pan Jan Dziedzina, Radny wsi Kadcza pan Marek Jodłowski, sołtys pan Jan Kotas, przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Ciągło, mieszkańcy wsi oraz uczniowie i nauczyciele ZSP w Kadczy.
Dalsza część święta odbywała się w budynku szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas Ksiądz Proboszcz Mirosław Papier.
Święto Patrona uczczono odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły Stanisław Szwarkowski w swoim wystąpieniu powitał przybyłych gości, wspomniał historię nadania szkole imienia oraz kolejne rocznice świętowania Dnia Patrona. W planach na przyszłość zwrócił uwagę na postać Prymasa Wyszyńskiego jako drogowskazu na kolejne lata pracy wychowawczej ZSP w Kadczy.
Z kolei w montażu słowno-muzycznym, przygotowanym przez grupę uczniów pod kierunkiem pani Aleksandry Cebula i pana Piotra Matusiewicza, przedstawiono drogę życiową oraz najważniejsze myśli i przesłania związane z posłannictwem religijnym, obywatelskim i społecznym Prymasa Tysiąclecia.
Uroczystość zakończono obejrzeniem spektaklu „Bajka o złotej rybce”, który przygotowała grupa teatralna „Kujonki” pod kierunkiem pań Lucyny Majerskiej i Barbary Zaremba oraz występu grupy tanecznej.
Spotkanie nabrało wymiaru wielkiego, pięknego i bardzo radosnego wydarzenia w historii szkoły.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content