loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
XVII Rocznica Nadania Szkole Imienia Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego

XVII Rocznica Nadania Szkole Imienia Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego

Dzień Patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Święto w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kadczy z okazji XVII Rocznicy Nadania Szkole Imienia Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego rozpoczęło się 30 maja 2019 roku Mszą św. w Kapliczce Pod Górą w Kadczy w intencji uczniów, rodziców, grona pedagogicznego i pracowników szkoły. W nabożeństwie, które koncelebrowali: ks. proboszcz Mirosław Papier i ks. Krzysztof Ceglarz, uczestniczył wójt Gminy Łącko pan Jan Dziedzina, sołtys pan Jan Kotas, mieszkańcy wsi oraz uczniowie i nauczyciele ZSP w Kadczy.
Dalsza część święta odbywała się w budynku szkoły. Swoją obecnością zaszczyciła nas Przewodnicząca Rady Gminy pani Bernadetta Wąchała – Gawełek.
Święto Patrona rozpoczęto odśpiewaniem hymnu szkolnego. Następnie dyrektor szkoły Stanisław Szwarkowski w swoim wystąpieniu powitał przybyłych gości i zwrócił uwagę na postać Prymasa Wyszyńskiego jako drogowskazu na kolejne lata pracy wychowawczej ZSP w Kadczy.
Z kolei w montażu słowno-muzycznym, przygotowanym przez grupę uczniów pod kierunkiem pani Krystyny Dziedzic i pana Piotra Matusiewicza, przedstawiono drogę życiową oraz najważniejsze myśli i przesłania związane z posłannictwem religijnym, obywatelskim i społecznym Prymasa Tysiąclecia.
Uroczystość zakończono rozgrywkami sportowymi prowadzonymi na sali gimnastycznej przez pana Krzysztofa Dudę. Spotkanie nabrało wymiaru wielkiego, pięknego i bardzo radosnego wydarzenia w historii szkoły.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content