loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Komunikat z XX Gminnego Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Zostań Mistrzem Ortografii!” dla uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych Gminy Łącko, przeprowadzonego 11 maja 2023r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kadczy

Komunikat z XX Gminnego Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Zostań Mistrzem Ortografii!” dla uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych Gminy Łącko, przeprowadzonego 11 maja 2023r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kadczy

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kadczy  11 maja 2023r. odbyła się XX edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów kl. IV – VIII szkół podstawowych Gminy Łącko.

Konkurs składał się z dwóch części pisemnych (tekstu z lukami i krzyżówki), opartych na wiadomościach z różnych przedmiotów nauczania.

Ogółem w ortograficznych zmaganiach udział wzięło 10 uczniów klas V – VIII (pięć dziewczynek i pięciu chłopców) – reprezentantów 10 szkół podstawowych Gminy Łącko. Komisja konkursowa w składzie: J. Jawor, K. Leja-Pietrucha, E. Ptaszek, R. Sady, A. Szwarkowska, oceniająca wykonanie zadań konkursowych, podkreśliła bardzo wysoki poziom umiejętności ortograficznych uczniów.

Najlepsze wyniki uzyskali:   

– Agnieszka Kaliniecki (kl. VII, SP w Szczereżu) – 71p./80p.- I miejsce;

– Patryk Szewczyk (kl. VIII b, SP w Łącku) – 71 p./80p. – I miejsce;

–  Liliana Wyrostek (kl. VIII b, SP w Jazowsku) – 68p./80p. – II miejsce;

– Justyna Oleś (kl. VIII, SP w Zarzeczu)- 66p./80p. – III miejsce.

Obecni na podsumowaniu konkursu: Wójt Gminy Łącko – pan Jan Dziedzina, Dyrektor SCUW Gminy Łącko, Pani Lucyna Citak,  Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łąckiej – pani Jadwiga Jastrzębska oraz Dyrektor ZSP w Kadczy – Stanisław Szwarkowski, wręczyli nagrody i dyplomy  dla uczniów oraz podziękowania dla nauczycieli/opiekunów i sponsorów upominków rzeczowych, przeznaczonych dla uczestników.

Fundatorami nagród, dyplomów i upominków dla dzieci byli:

1.  Łącki Bank Spółdzielczy w Łącku,

2. Gminna Spółdzielnia “Samopomoc Chłopska” w Łącku,

3. Towarzystwo Miłośników Ziemi Łąckiej, pani prezes Jadwiga Jastrzębska,

4. Rada Rodziców przy ZSP w Kadczy.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w Konkursie oraz zapraszamy za rok.

Dyrektor ZSP w Kadczy, Stanisław Szwarkowski

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content