loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
XX ROCZNICA NADANIA SZKOLE IM. BŁ. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO

XX ROCZNICA NADANIA SZKOLE IM. BŁ. KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Święto Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kadczy z okazji 20. rocznicy nadania szkole imienia bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego rozpoczęło się 30 maja 2022 r. uroczystą mszą św., z udziałem pocztu sztandarowego, w Kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Jazowsku.

Nabożeństwo sprawowano w intencji uczniów, rodziców, grona pedagogicznego i pracowników szkoły. Ks. Proboszcz w swojej homilii, w której przypomniał zasługi i słowa Prymasa Tysiąclecia. W mszy św., prócz uczniów i pracowników szkoły, wzięli udział także zaproszeni goście: Bernadetta Wąchała-Gawełek – Przewodnicząca Rady Gminy w Łącku, Wójt Jan Dziedzina, Barbara Zając – delegat Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Lucyna Citak – Dyrektor SCUW Gminy Łącko, Ks. Mirosław Papier – proboszcz parafii w Jazowsku, Janusz Klag – Wójt Gminy Łącko w latach 2010-2014, Marek Jodłowski – radny wsi Kadcza, komendant OSP Kadcza, Zbigniew Chronowski – Prezes OSP Kadcza, Ks. Kanonik Stanisław Czernecki, Ks. Wikary Mateusz Odziomek i Piotr Bieś, Teresa Kyrcz i Bożena Tomasiak – b. przewodn. Rady Rodziców, przedstawiciele Rady Rodziców: Jolanta Cebula, Renata Górka, Monika Ząbek.

Następnie społeczność szkolna i zaproszeni goście, po przywitaniu przez Dyrektora Szkoły – Stanisława Szwarkowskiego, obejrzeli uroczystą akademię pt. „Prymas – Wielki Człowiek”. Uczniowie kl. VI, VII i VIII przypomnieli życiorys i najważniejsze myśli Prymasa Wyszyńskiego, przedstawili także „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”. Zwrócili uwagę na aktualność nauczania Patrona Szkoły. Występy młodych recytatorów uświetniły przejmujące wykonania piosenek „Tolerancja” czy „O niezłomny Prymasie Tysiąclecia”.

W dalszej kolejności głos zabrali zaproszeni goście: Pani B. Wąchała-Gawełek, Wójt J. Dziedzina, J. Klag i Pani B. Zając. Gratulowali oni wspaniałego jubileuszu i życzyli, by nauczania Prymasa Wyszyńskiego było zawsze obecne w sercach społeczności szkolnej.
Na zakończenie obchodów rocznicowych Pan Dyrektor pożegnał gości, a uczniowie udali się na boisko szkolne, gdzie wzięli udział w zmaganiach sportowych.

 

N.K

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content