loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
XX ZLOT TURYSTYCZNO- KRAJOZNAWCZY „MŁODZIEŻ Z CHRYSTUSEM W III TYSIĄCLECIU”

XX ZLOT TURYSTYCZNO- KRAJOZNAWCZY „MŁODZIEŻ Z CHRYSTUSEM W III TYSIĄCLECIU”

16 października 2019r. w 41 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża, w Szczereżu odbył się XX Zlot Turystyczno- Krajoznawczy „Młodzież z Chrystusem w III Tysiącleciu”, którego organizatorem była nasza szkoła.
Udział wzięło 89 uczestników z 8 szkół podstawowych, którzy wraz z opiekunami dotarli do Kaplicy p.w. Św. Józefa w Szczereżu, gdzie o godzinie 11.00 odmówiono różaniec prowadzony przez ks. dr Czesława Noworolnika- Proboszcza Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Łącku.
Po zakończonej modlitwie drużyny zlotowe udały się na boisko Klubu Górka Szczereż, gdzie zostały zaprezentowane piosenki religijne oraz turystyczne. Po prezentacji utworów odbyła się krótka przerwa, podczas której uczestnicy mieli czas na zjedzenie posiłku.
Na koniec każda grupa zlotowa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz wspólnie zaśpiewano kilka piosenek turystycznych. Tradycyjnie odśpiewano ulubioną piosenkę św. Jana Pawła II- „Barkę”.
Organizatorzy (Dyrektor SP w Kadczy Pani Stanisława Gawlik oraz Pani Paulina Marduła) składają serdeczne podziękowania Przewodniczącej Rady Gminy w Łącku- Pani Bernadettcie Wąchała- Gawełek, Dyrektorowi SCUW Gminy Łącko- Pani Lucynie Citak, ks. Proboszczowi oraz wszystkim opiekunom i uczestnikom za przybycie i czynny udział w Zlocie.
Podziękowania składamy również Pani Dyrektor SP w Szczereżu- Danucie Postrożny za przygotowanie poczęstunku dla opiekunów grup zlotowych oraz Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łącku- Pani Stanisławie Dybiec za wsparcie finansowe, które umożliwiło zabezpieczenie posiłku dla uczestników XX Zlotu.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content