loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Zjazd Sądeczan w Starym Sączu.

Zjazd Sądeczan w Starym Sączu.

19 maja 2019 r. Poczet Sztandarowy naszej szkoły pod opieką Pana Dyrektora i opiekunki Samorządu Uczniowskiego wziął udział w Zjeździe Sądeczan w Starym Sączu. Wokół ołtarza ustawiło się kilkadziesiąt pocztów sztandarowych: szkolne, strażackie, leśników, myśliwych, pszczelarzy i służb mundurowych, a także władze Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin, na czele z prezesem Zygmuntem Berdychowskim.
W tym roku w Zjeździe Sądeczan udział brały także liczne delegacje z Węgier (z partnerskich miast) oraz ze Słowacji. Stąd ta obecność węgierskich gości, między innymi konsul generalnej Węgier w Krakowie Adrienne Kormendy.
Tradycją stało się już świętowanie Społeczno – Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin” w miejscu, związanym z osobą św. Jana Pawła II oraz św. Kingi
Podczas mszy świętej w Starym Sączu obecni byli również posłowie, samorządowcy miast i gmin z terenu Sądecczyzny oraz setki mieszkańców – uczestników Zjazdu Sądeczan.
Mszę świętą celebrowali: ks. Krzysztof Mirek z parafii w Marcinkowicach, ks. Mariusz Żaba, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu i ks. dr Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu.
Prałat Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu wygłosił w tym roku piękną homilię do zgromadzonych przy ołtarzu. W kazaniu mówił, jak ważna jest pomoc dla bliźniego, który jej potrzebuje. Wspomniał, że nie zawsze ktoś, kto jej potrzebuje ma odwagę o nią poprosić. Niejednokrotnie powstrzymuje go od tego po prostu wstyd. Dlatego też warto rozglądnąć się szeroko wokół siebie.
Liturgię mszy świętej ubogacili członkowie Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”, a w procesji darów do ołtarza samorządowcy, sołtysi, koła gospodyń wiejskich złożyli na ołtarzu kwiaty, zioła, miód oraz rękodzieło ludowe. Oprawę muzyczną zapewniły Chór “Scherzo” prowadzony przez Andrzeja Citaka, działający przy I LO w Nowym Sączu oraz Orkiestra Dęta z Krużlowej w gminie Grybów.

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content