loader image
Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

Witamy na stronie naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej szkoły.

previous arrow
next arrow
Slider
Zlot “Młodzież z Chrystusem w III Tysiącleciu”

Zlot “Młodzież z Chrystusem w III Tysiącleciu”

11 października 2018r. w Łącku odbył się XIX Zlot Turystyczno- Krajoznawczy „Młodzież z Chrystusem w III Tysiącleciu”, którego organizatorem była nasza szkoła. Udział wzięło 102 uczestników z 8 szkół podstawowych oraz dwóch gimnazjów, którzy wraz z opiekunami dotarli do Kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela w Łącku, gdzie o godzinie 11.00 odmówiono różaniec w intencji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Po zakończonej modlitwie drużyny zlotowe udały się na Plac Piłsudskiego, gdzie młodzież złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Następnym punktem programu zlotu był przemarsz grup wraz z opiekunami do amfiteatru na Jeżowej, gdzie zostały zaprezentowane piosenki. Każda grupa zlotowa otrzymała pamiątkowy dyplom. Na koniec tradycyjnie odśpiewano ulubioną piosenkę św. Jana Pawła II – „Barkę”.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Łącko Pana Jana Dziedziny, Przewodniczącej Rady Gminy w Łącku Pani Bernadetty Wąchała- Gawełek oraz dla honorowych gości: Ks. Prałata Jacka Miszczaka i Pana Franciszka Młynarczyka za przybycie i czynny udział w Zlocie.
Podziękowania składamy również Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Radzie Rodziców przy ZSP w Kadczy za wsparcie finansowe, które umożliwiło zabezpieczenie posiłku dla uczestników XIX Zlotu.
Łącznie w Zlocie wzięło udział 117 uczestników (102 uczniów, 11 opiekunów oraz 4 zaproszonych gości).

Scroll Up

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Skip to content